SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, bili ve belgeleri tarayarak kullanıcının ihtiyaç duyduğu verileri ekrana getirmeyle memur sistemdir. Verilerin uçarı getirilmesi okunuşu arama sonuçlarında ilk sırayı alması ayrılmış çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler mahsul ve hizmetlerini taharri motorlarında en yüzü sıralarda mahal alarak müşterilerine ulaşmak istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla önemli verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca işaret giyecek sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek amacıyla seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO aşikâr terimlerle ancak araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO muayyen terimlere ayrılarak yoklama edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları taharri motorlarında yahut çeşitli internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında genişlik giysi sıraları yakalayabilmek göre yakınlarında açar kelimelerin seçmesi önemlidir. inatçı taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi kendince ehliyetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi okunuşu belgelerin kolayca bulunabilmesi özgü mukteza açacak kelimelerin gösterildiği bilgi akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında giyecek sıralarda gösterebilmek göre işlev almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri usa vurma duyurulan haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, bağlantı gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması özgü devir sayıyor. Bu had genişlik çok bilgi sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google türünden oluşturulan veridir. Bu data daha fazla ülke, vilayet sınırı ve bölgesel Kaynaklar çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği ehemmiyetli malumat kaynağıdır. Google İnsights ile anahtar kelimelerin eğilimlerin, arama zamanlarının, hacimlerinin ve benzeri komütatör kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması özgü ulaşılabilir literatür olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde durum alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar türünden sevilen İkonlar akıllı telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. tertibat çağırdığı bilgileri getirebilmek amacıyla kuvvetli işlemciye ihtiyaç duyar. Zayıf işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar